اشنایی با مراحل و روش ساخت آجر سفالی :قبل از شروع ساخت آجر سفالی ، بررسی کنید که هوا برای روزها و احتمالا هفته‌ ها که برای خشک کردن آجرهای گلی خود به آفتاب نیاز دارند، صاف بماند. اگر مطمئن نیستید که باران می بارد، یک منطقه سایه دار و خشک برای خشک کردن آن ها داشته باشید، یا یک کوره آماده برای خشک کردن و “پخت” آجرها داشته باشید.بهتر است برای اشنایی بیشتر با ساخت آجر سفالی در این مقاله همراه ما باشید.

برای ساخت آجر سفالی مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1. تمام خاک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید و آن را از طریق صفحه مشبک خود الک کنید. تمام سنگ های کوچکی که می توانند باعث ضعیف شدن و ترک خوردن آجرها شوند را بردارید. ماسه را نیز الک کنید تا هرگونه ناخالصی از بین برود.

مرحله 2. قالب آجر را بسازید. با استفاده از دو چوب از طول 5 فوت برای کناره ها، قطعه سوم را به 6 طول 14 اینچی برش دهید. این تکه ها را به دو طول 5 فوت میخ کنید و آن ها را 10 اینچ از هم فاصله دهید. شما باید قالبی داشته باشید که شبیه یک نردبان باشد که بتواند پنج آجر را در خود جای دهد که اندازه هر آجر 10×14 اینچ است.

مرحله 3. اگر چند بلوک سفالی درست می کنید، برای ساخت آجر سفالی، می توانید از چرخ دستی برای ساخت گل استفاده کنید. برای یک پروژه بزرگ تر، یک سوراخ بزرگ در زمین حفر کنید تا به عنوان “گودال” شما عمل کند. یک سوراخ به عمق 3 فوت کافی است. سوراخ را با آب پر کنید و بگذارید خودش تخلیه شود. این ممکن است یک روز طول بکشد، اما یک قدم ضروری برای جلوگیری از فروریختن دیوارها در حین ساخت گل است.

مرحله 4. هنگامی که سوراخ عمدتاً تخلیه شد، سوراخ را تا نیمه با خاک خود پر کنید. یک سطل را با آب پر کنید و آن را به خاک اضافه کنید و با بیل به خوبی مخلوط کنید. “مواد اتصال” نی را اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که برای این که آجرها کنار هم بمانند، ترکیب باید حدود 40 تا 60 درصد نی باشد، بسته به این که می خواهید دیوارهای خانه یا پناهگاه شما چقدر محکم باشد. در ساخت آجر سفالی، شما همچنین می توانید مقداری شن اضافه کنید تا “پیوند” قوی تر شود. ماسه در کاهش میزان رس خاک و اطمینان از اتصال بهتر آجرها به یکدیگر مفید است. در صورت لزوم آب را به آرامی اضافه کنید، مراقب باشید که گل خیلی «شل» نشود.

مرحله 5. قالب خود را روی یک زمین صاف که از سنگ و پوشش گیاهی پاک شده است قرار دهید. مخلوط گل را با بیل خود به هر یک از 5 قسمت اضافه کنید و آن ها را کاملا پر کنید. گل اضافی را با دقت از روی هر قالب جدا کنید. با استفاده از پشت بیل، هر آجر را به هم بزنید تا گل در آن بسته شود و حباب ‌های هوا و آب اضافی از بین برود.

مرحله 6. در این مرحله از ساخت آجر سفالی، قبل از برداشتن قالب، اجازه دهید تا آجرها ته نشین شوند. برای ساختن دسته آجر بعدی به منطقه خشک دیگری بروید. این روند را تا زمانی ادامه دهید که به اندازه کافی آجر برای تکمیل پروژه خود بسازید.

مرحله 7. در این مرحله از ساخت آجر سفالی، اجازه دهید آجرهای گلی به مدت چهار روز زیر نور خورشید خشک شوند، سپس آن ها را به صورت عمودی نگه دارید تا کاملا خشک و سفت شوند. قبل از استفاده از آجرها باید اجازه دهید تا 4 هفته خشک شوند تا از هر گونه مشکل ریزش یا پوسته پوسته شدن جلوگیری شود. آجرهای خشک شده در آفتاب می توانند تا 30 سال قبل از ترک خوردن دوام بیاورند، اما می توانید با پختن در کوره دوام آن ها را افزایش دهید.

برای ساخت آجر سفال مراحل زیر را انجام دهید:

عواملی که باعث می شود قیمت ساخت آجر سفالی تغییر یابد

 

  1. مواد دیوار انتخاب شده است

برای اطلاع از قیمت انواع مصالح دیواری و تاثیر دیوار انتخابی بر روی قیمت ساخت آجر سفالی، به سایت های خرید مصالح ساختمانی بروید.

بلوک های بتنی و بتن ریخته شده: بسیاری از سایت ها بتن ریخته شده را به عنوان یکی از گران ترین مصالح مورد استفاده برای ساخت دیوارهای آجری ذکر می کنند. اگر می خواهید محکم ترین دیوار را داشته باشید، بتن ریخته شده راه حلی است. اگر در حال ساخت یک دیوار کوچک (کوتاه) هستید، استفاده از بتن می تواند کم هزینه ترین روش باشد. بله، این کار بسیار پر زحمت است. اما این جایی است که با انجام این کار خودتان پول زیادی پس انداز می کنید. شما یک سنگر حفر می کنید، با استفاده از چند تخته سه لا بازیافتی، یک قالب بسازید (یا چند ورق می خرید)، یک دسته کیسه بتن خشک می خرید، آن را مخلوط می کنید، می ریزید، چند لوله زهکشی می گذارید، و دوباره این مراحل را تکرار می کنید. البته، اگر به یک دیوار بلند تر نیاز دارید، کار سخت و سنگینی خواهید داشت. برای این کار، بهتر است با یک کامیون سیمان آماده که گران است شروع کنید. سپس گزینه ارزان تر دیگر شما بلوک های سیندر (بلوک های بتنی با سوراخ) است. اگر می خواهید استحکام بتن ریخته شده را در حدود نصف هزینه داشته باشید، بلوک های خاکستری را انتخاب کنید.

چوب: چوب یک ماده نسبتاً مقرون به صرفه است. چه کسی می داند بحران چوب تا کی ادامه خواهد داشت. به طور کلی، چوبی که با زمین تماس دارد، ارزان است و می‌توان آن را به راحتی در یک چوب ‌فروشی یا فروشگاه لوازم خانگی خریداری کرد. الوارهایی را انتخاب کنید که تحت فشار هستند. این اطمینان حاصل می کند که دیوار شما با دوام و طولانی مدت خواهند بود. یک دیوار چوبی به ارتفاع 3 تا 4 فوت فقط به یک پایه ساده از سنگ خرد شده و لنگرهای مرده T شکل نیاز دارد. اگر می توانید برای خود یک تخت باغچه ای مرتفع با استفاده از چوب بسازید، مطمئناً می توانید یک دیوار آجری از چوب بسازید، فقط آن را محکم تر کنید.

مصالح عالی و ارزان دیگری برای ساخت دیوار آجری وجود دارد که در فروشگاه های چوب فروخته می شوند.

ساخت آجر سفالی روشی برای ورود به صنعت بزرگ ساخت و ساز است و قسمت بیشتری از این صنعت را به خودش اختصاص داده است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول