برای دیوار چینی کدام نوع آجر مناسب است؟ در این مقاله به بررسی آجر مناسب دیوار چینی و انواع آجر های متداول دنیا می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیوار چینی تا آخر مقاله همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب نوع دیوار 

رعایت برخی استاندارد ها برای چینش دیوار و استفاده از آجرهای مناسب و مستحکم، باعث افزایش امنیت ساختمان می شود. متاسفانه در صورت عدم استفاده از تجهیزات مناسب باعث فرو ریختن ساختمان در زلزله و سایر آسیب ها می شود. در نتیجه تلفات جانی و مالی بسیاری در پی دارد. پس از تعیین آجر در انتخاب نوع طراحی و ساخت دیوار اهمیت بسیاری دارد.

موارد مهم در زمان دیوار چینی 

آجر مناسب دیوار چینی بسیار مهم بوده و باید برخی از فاکتورهای مهم قبل از انتخاب نوع بلوک ساختمانی برای ساخت دیوار را در نظر داشته باشید. اولین گزینه ما هم عایق بندی ساختمان است که از هدر رفتن انرژی گرمایی و سرما جلوگیری نماید. همچنین بهتر است از از بلوک ساختمانی استفاده شود که بتواند عایق صوتی نیز بوده و انتقال صدا به واحدهای مجاور جلوگیری نمایید.

مورد دوم ایجاد فضا برای نصب تاسیسات است. باید دیوار چینی به شکلی باشد که امکان اتصال لوله و لوله کشی وجود داشته باشد. لوله کشی آب و فاضلاب، سیم کشی برق و گاز بسیار مهم بوده که قبل از دیوار کشی باید در نظر داشته باشید. همچنین از دیواری استفاده کنید که امکان ایجاد گچبری، نقاشی و کاغذ دیواری وجود داشته باشد. در نتیجه بتوانید فضا های نوین و جدید را در خانه خلق نمایید.

مراحل ساخت دیوار چینی

به طور معمول برای فرایند دیوار چینی از آجر بلوک سفالی یا بلوک بتنی استفاده می ‌کنند و برای اتصال بلوک ها از بتن و ملات استفاده می شود. یکی از مراحل مهم در ساخت ساختمان دیوار چینی بوده که از ریزش ساختمان یا حداقل ریزش بخشی از ساختمان در زمان زلزله جلوگیری می کند.

در صورتیکه دیوار کشی به روش اصولی انجام شود، هزینه نگهداری و تعمیر آن بسیار کمتر بوده و عمر مفید ساختمان به صورت محسوسی افزایش خواهد داشت. همچنین در صورت بروز مشکلات از جمله زمین لرزه، آتش سوزی و سر و صدای ساختمان دیگر نگران مشکلات مختلفی از جمله ریزش آن نخواهید بود. در ادامه به آجر مناسب دیوار چینی می پردازیم.

دیوار چینی با بلوک سیمانی |آجر مناسب

یکی از روش های ساخت دیوار، استفاده از بلوک های سیمانی است که برای دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک های سیمانی از جمله مصالح متداول ساخت و ساز بوده و هزینه مقرون به صرفه برای خریداران دارد. برای ساخت بلوک های سیمانی از سیمان، ماسه و آب استفاده می شود که در ابعاد و ضخامت استاندارد تولید و به بازار عرضه می شود.

به عنوان یکی از بهترین مصالح دیوار چینی می‌ توانید از بلوک های سیمانی استفاده کرده و به دلیل عایق بندی صحیح دیوار مورد توجه متخصصان و انبوه سازان قرار گرفته است. یکی از پر مصرف ترین آجر مناسب دیوار چینی، بلوک سیمانی است.

مراحل ساخت دیوار چینی

بلوک آجری

آجر سفالی یکی دیگر از آجر مناسب دیوار چینی بوده که از قدیم الایام استفاده می شود. آجرهای سفالی نسبت به سایر آجر ها ابعاد بزرگتر استفاده می شود. آجر مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت داشته و به عنوان عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از بلوک ها نیاز کمتری به ملات در هنگام ساخت دیوار داشته و می توانید به صورت مقرون به صرفه از این نوع آجر استفاده کنید.

سعی کنید در زمان خرید از بهترین کیفیت محصولات مصالح ساختمانی خریداری کرده تا کیفیت ساخت و ساز افزایش یافته و مقاومت ساختمان در برابر حوادث و مشکلات افزایش یابد.

آجر سبک

در صنعت ساخت و ساز امروزه از آجر های سبک برای دیوار چینی استفاده می کنند که وزن سبک آن یک مزیت ویژه محسوب می شود. بدین ترتیب که با کاهش وزن سازه استحکام آن بالا رفته و دلیل کاهش وزن وجود حفره داخل آجرها است. همچنین حمل و نقل و استفاده از آجر آسان تر بوده که موجب افزایش سرعت انجام کار می شود. آجر سبک از خاک رس تولید می شود که طی مراحل مختلف ساخت آجر تبدیل به آجر مستحکمی می شود. در زمان استفاده از آجر نیازی به قرار دادن آن داخل آب وجود ندارد و می توانید به آسانی استفاده نمایید.

بحث امروز ما آجر مناسب دیوار چینی بود. برای اطلاعات بیشتر مطالب سایت آجر میهن را مطالعه کرده و برای خرید با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول