یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان نمای آن می باشد که با سلیقه ای خاص و رنگ و جلای زیبا باید طراحی شود که در اثر طول زمان دچار فرسایش و پوسیدگی نشود به همین منظور امروزه استفاده از نانو آجرنما برای بهینه سازی طول عمر بنا و مصرف انرژی بسیار کاربردی می باشد که ما در این مقاله به بررسی این موضوع  و نحوه اجرای آن می پردازیم.

پوشش نانو آجرنما

همانطور که می دانید نانو آجرنما برای حفظ نمای ساختمان بسیار موثر می باشد . با استفاده از نانو ضد آب آجر ، جذب آب مصالح به صفر می رسد و یک پوشش نازک با ضخامت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نانومتر روی سطوح ایجاد می کند و بین تمام درزها نفوذ و مانند یک لایه محافظتی بر روی آجرها قرار می گیرد و از نفوذ آلودگی ، شوره و سفیدک جلوگیری می کند . پوشش نانو آجرنما بهترین راه برای ضد آب و آبگریز کردن نمای ساختمان و تمیز نگه داشتن نمای ساختمان به مدت طولانی می باشد و اگر شما باید نمای ساختمان خود را سالی یکبار تمیز کنید ولی با استفاده از نانو کردن و پوشش آن بر روی ساختمان  شما دو سال یکبار می توانید نماها را تمیز کنید .

ویژگی های مواد نانو آجرنما

نانو آجرنما مناسب برای تمام شرایط آب و هوایی است و محافظت از تمام سطوح آجری در مقابل آلودگی و آب را انجام می دهد و در برابر اشعه ماورابنفش و سایش مقاوم است و در برابر حرارت ۴۵ درجه سانتی گراد مقاوم می باشد . پوشش آن بسیار نازک و در ظاهر سطوح تاثیر ندارد و بدون رنگ و بو و اجرای آن آسان و سریع می باشد و مطابق با استانداردهای ASTM می باشد .

کاربردهای نانو آجرنما

نانو آجرنما در بسیاری از مکان ها کاربرد دارد و اکثر نماهای آجری در ساختمان ها از آن استفاده می کنند و معمولا در نمای سنگ ، بلوک بتنی ، سنگ های آهکی ، ماسه سنگ ها ، سنگ های گرانیتی متخلخل ، سنگ های مرمری ، خاک رس ، کاهگل و کاشی های سقف نما کاربرد دارد .

مزایای استفاده از پوشش نانو آجرنما

بعد از انجام نانو کردن آجر تنها با آب پاشی کردن بر روی آن می توان آنها را تمیز کرد . در مقابل سایش بسیار مقاوم است و از نفوذ آب به عمق مصالح نما جلوگیری می کند و جلوگیری از چسبندگی گرد و خاک بر روی سطوح می کند . در برابر باران های اسیدی و برف های سنگین مقاوم است و ماندگاری آن بالای ۵ سال می باشد و مقاوم در برابر کثیفی ، جلبک ، سفیدک و قارچ ها می باشد . دارای زاویه بیش از ۱۰۰ درجه قطره آب با سطح مورد نظر می باشد و یک آبگریز قوی برای نمای ساختمان ها می باشد .

نحوه نانو کردن

در نانو آجرنما برای نانو کردن آجر ابتدا باید سطح آجر یا سیمان مورد نظر نمای ساختمان تمیز یا خشک باشد و بعد محلول نانو را به خوبی تکان دهید و محلول را روی سطوح آجر یا سیمان اسپری کنید طوری که تمام سطوح آغشته به محلول شود و در انتها آجر یا سیمان بعد از خشک شدن خاصیت نانوی یا آبگریزی می گیرد که برای بسیاری از نماهای ساختمان ها از این نحوه نانو کردن استفاده می شود .

اهمیت استفاده از نانو ضد آب آجر

پوشش نانو آجرنما بسیاری از مشکلات زیاد نماها را بر طرف می کند و این سیستم پوشش نانو یک لایه ضد آب و محافظ ایجاد می کند که مانع از چسبیدن مایعات و آلودگی های روی سطح آجر می شوند . پوشش نانو در صنعت ساختمان سازی یک امر ضروری و مهم می باشد که یک ویژگی مدرن محسوب می شود و نشان دهنده این است که ساختمان سازی ها به مراحل جدیدی از پیشرفت و مدرنیزه رسیده است که این پوشش ها از نظر کیفیت بسیار عالی و هزینه های آن مقرون به صرفه است و اکثر معماران و مهندسان ساخت و ساز از این محصول برای تمیز نگه داشتن ساختمان های خود استفاده می کنند .

سخن پایانی

نانو آجرنما در بسیاری از نماها کاربرد دارد و باعث محافظت از نماها و مقاومت بیشتر آنها در برابر شرایط جوی می شود به همین منظور شما می توانید با شرکت آجرمیهن ارتباط و از نحوه خرید و فروش این محصول اطلاعات لازم را کسب کنید .

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول