آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در طول چندین دهه بوده است که با پیشرفت تکنولوژی مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است و آجرهای مورد استفاده در ساخت نمای آجری مدرن با توجه به ظاهر زیبا و کیفیت مناسب بسیاری از افراد را به خود جذب کرده است که ما در این مقاله به بررسی این نماهای زیبا و متمایز می پردازیم

انواع نمای آجری مدرن

در زمان های گذشته آجرهای سنتی طرح و رنگ ثابتی داشتند و تنوع در آنها نبود ولی در آجرهای مدرن تنوع رنگ و طرح ها بسیار زیاد می باشد و دارای انواع مختلفی است

آجر نسوز

یکی از انواع نمای آجری مدرن آجر نسوز می باشد که در بسیاری از نماهای ساختمان ها مشاهده می شود و مواد اولیه این آجرها خاک رس و خاک های نسوز است که پس از شکل دهی در دمای بالا در کوره های مخصوص قرار می گیرند و پخته می شوند و دارای مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و رطوبت هستند.

 

پیشنهاد ما به شما : دیوارهای آجری

آجر لعاب دار

آجرهای لعاب دار هم نوعی دیگر از آجرهای مدرن هستند که برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت یک لایه لعاب روی آنها ریخته می شود و این آجرها تنوع رنگ های زیبایی دارند

آجر نمای شیل

یکی از انواع نمای آجری مدرن آجرنمای شیل است که سنگ شیل در واقع از رس و ذرات دانه درشت سیلت می باشند که این شیل ها بر اثر یک سری فرایند حالت ورقه ورقه به خود می گیرند و دارای مقاومت و ماندگاری بالایی هستند و مقاومت فشاری آنها بالا و جذب آب کمتر را دارند و قیمت آنها نسبت به آجر نماهای دیگر گرانتر می باشد.

آجر نسوز تایل

این نوع از آجر نسوز تایل در ساخت نمای آجری مدرن کاربرد فراوان دارد چون هزینه آن بسیار پایین و اندازه رنگها و طرح های آن متفاوت است و به رنگ سفید ، گرانیتی و قرمز می باشد.

آجر نسوز رستیک

فرایند تولید این آجر نسوز هم مانند آجر نسوز تایل است و تحت فرایندی به نام سندبلاست قرار می گیرد و بافتهای متفاوت تری از آجر نسوز تایل ایجاد می شود.

سبک معماری در طراحی نمای آجری مدرن

نمای آجری  را در سبک معماری کلاسیک و سبک معماری مدرن می توان استفاده کرد که بسیار پرطرفدار است و اکثرا افراد برای بازسازی ساختمان ها از معماری کلاسیک استفاده می کنند و در بناهای مدرن این نوع نماهای آجری به صورت تلفیقی در کنار سایر مصالح استفاده می شود و در بسیاری از شهرها این نوع نمای مدرن در نوسازی بافت های قدیمی رواج دارد و بسیاری از دانشگاه ها و مراکز تجاری ، هتل ها ، مراکز خرید ، ویلاها از نمای آجری مدرن استفاده می کنند چون طول عمر طولانی و مقاومت بسیار خوبی دارند.

مزایای نمای آجری مدرن

تنوع در ضخامت ، رنگ و طرح

عایق حرارتی و برودتی برای ساختمان ها

ثابت بودن رنگ و طبیعی بودن آن

ایجاد حس نوستالژیک و فضایی مدرن

قیمت مناسب و مقرون به صرفه

سرعت اجرای بالا

قابلیت چینش در طرحها و اشکال مختلف

روش ایجاد یک الگوی مدرن با نمای آجری

دوام و ماندگاری بالا

 

پیشنهاد ما به شما : آجرکاری

 

روش اجرای نمای آجری مدرن چگونه است

اجرای این نماها به روش های خاصی می باشد که آماده سازی بستر ، شاسی کشی و نصب آجر می باشد بستر به گونه ای آماده می شود که بدون در نظر گرفتن هر شکل هندسی امکان شاقول کردن فراهم باشد و شاسی کشی از جمله کارهای است که دقت در آن باعث کیفیت بهتر و سرعت اجرا و بهبود مقاومت نمای آجری در برابر تغییرات آب و هوایی و رطوبت می باشد و نصب این آجرها به روش ملاتی است ابتدا اولین ردیف آجرها چیده می شود بعد با استفاده از ابزارهای دستی باید آجرها را تراز کرد و بعد از تراز کردن اولین ردیف شاقول کشی می شود و همینطور ادامه کار و چیدن ردیف های دیگر می باشد.

نکات مهم در ایجاد نمای آجری در ساختمان ها

هماهنگی و سازگاری نما با سازه اصلی

یکی از مهمترین نکات در استاندارد طراحی و اجرای نما برای ساختمان سازگاری آن با دیگر اجزا ساختمان می باشد پس بدنه یک ساختمان با ساختار سازه ساختمان باید اتصالات یکپارچه داشته باشد.

سازگاری با اقلیم

این نمای آجری مدرن باید با شرایط محیطی و تغییرات آب و هوایی سازگاری داشته باشد و متناسب با اقلیم و شرایط هر منطقه انتخاب شود.

همخوانی با نقشه ساختمان

طراحی نما و اجرای آن باید با نقشه ترسیم ساختمان از زمان شروع تا بهره برداری آن هم خوانی و هماهنگی باید داشته باشد.

سخن پایانی

امروزه نمای آجری مدرن بسیار رواج پیدا کرده است و یکی از پر کاربرد ترین مصالح در ساخت و ساز و در بخش های مختلف ساختمان مانند نمای خارجی ساختمان می باشد به همین منظور شما می توانید با شرکت میهن آجر ارتباط و از نحوه خرید و سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول