سمنتاسیون بر چسبندگی خاک
تاثیر سمنتاسیون بر چسبندگی خاک درشت دانه
می 26, 2020
انواع سنگ
انواع سنگ
ژوئن 8, 2020
طراحی داخلی

طراحی داخلی

حذف فضاهای غیرضروری در طراحی داخلی ، استفاده بهتر از سرمایه ها را باعث می شود. اگر تفاوت بین سطح «ناخالص» و «خالص» طبقات با توجه به مقررات ساختمانی به حداقل برسد، استفاده بهتری از سرمایه ها خواهد شد.

طول دیوارهای داخلی متأثر از شکل پلان و گونه ساختمان است. اگر در طراحی فضاهای داخلی طول دیوارهای داخلی کاهش یابد به تبع آن هزینه نیز کاهش می یابد. اگر نسبت سطح خالص دسترس به سطح کل پلان با در نظر گرفتن اصول طراحی معماری در حد بهینه باشد، فضای مفید ساختمان بیشتر خواهد بود و از سرمایه ها استفاده بهتری خواهد شد.

هزینه فضاهای تر ساختمان (آشپزخانه، حمام، توالت) به ازای هر مترمربع سطح بیش از هزینه فضای خشک به ازای هر مترمربع است. اگر ساختمان به نحوی طراحی گردد که نسبت این دو فضا در حالت بهینه باشد، از لحاظ هزینه کارایی بهتری خواهد داشت.

عناصرافزایش بیش از حد اندازه پنجره ها نسبت به مساحت دیوار، معمولا کل هزینه هر دو را باهم افزایش می دهد، به ویژه اگر پنجره ها دو یا سه جدار باشند. تصمیم گیری در مورد پنجره بایستی براساس محاسبات خیلی دقیق صورت گیرد که در آن چرخه حیات و ویژگیهای مربوط به انرژی، مثل میزان از دست دادن گرما، میزان جذب انرژی خورشیدی، خصوصیات مربوط به نورگیری و هزینه های نظافت ونگهداری مورد توجه قرار گیرد.

 پنجره های کوچک، به ازای هر مترمربع، هزینه بیشتری دارند. این افزایش هزینه هم به دلیل صعوبت و پیچیدگی بیشتر خود پنجره و هم به دلیل هزینه ایجاد بازشو در دیوار است. این دو هزینه، بیشتر با توجه به اندازه محیط تغییر می کنند تا اندازه مساحت وجود شیشه های خیلی کوچک، همچنین شیشه هایی که آنقدر بزرگند که لازم است با نوع خاصی از شیشه های ضخیم و محکم به جای شیشه های معمولی پوشانده شوند، هزینه را افزایش میدهد.

 بازشو پنجره ها احتمالا یکی از مهمترین عوامل در هزینه پنجره است، به ویژه هنگامی که استاندارد بالایی برای مقاومت در برابر شرایط جوی لازم باشد. هزینه نسبتا بالای بازشو پنجره ها در مقابل قسمتهای ثابت آن)، مقایسه هزینه های پنجره برحسب مترمربع را خیلی دشوار می کند، مگر این که جزئیات نواحی بازشو و ثابت خیلی شبیه به هم باشند.

هزینه اطراف پنجره های باریک و بلند کمتر از پنجره های پهن و کوتاه دارای همان مساحت است. تعداد پلکان در ساختمان اگر در حد استفاده منطقی پیش بینی شود، کارایی هزینه حاصل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *