شوره آجر
شوره آجر ؟
ژوئن 22, 2020
انواع سنگ
دسته بندی مصالح ساختمانی
ژوئن 23, 2020
طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی مدرن

اصطلاح مدرن در طراحی داخلی مدرنساختمان سازی به خانه ای با خطوط تمیز و واضح و یا یک پالت رنگ ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز ، شیشه و فولاد باشد،اطلاق می شود. طراحی مدرن حس سادگی را در همه ی عناصر از جمله مبلمان تداعی میکند.

در سبک طراحی داخلی مدرن از عناصر صنعتی مانند شیشه و استیل استفاده می شود.در واقع اگر درعناصر صنعتی پیشرفتی وجود نداشت، سبک دکوراسیون مدرن نیز امروزه وجود نداشت.

دکوراسیون داخلی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن به جای استفاده از تابلوهای قدیمی،از کارهای هنری که با رنگ های مختلف طراحی می شوند و یاتابلو های بزرگ که قاب خاصی ندارند استفاده می شود.ولی باید به این نکته توجه کرد که استفاده زیاد از آثار هنری باعث می شود که فضای منزل شما به هم ریخته و آشفته به نظر برسد وسادگی که از اصول مهم طراحی مدرن است،نادیده گرفته شود.بهتر است از مجموعه آثار هنری که قبلا در دکوراسیون منزل خود از آن استفاده می کردید،آنهایی را گلچین کنید که ارزش احساسی دارند.

شهرت طراحی داخلی مدرن به دلیل استفاده از رنگ های مختلف وهارمونی رنگ ها است.در این سبک  رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری ،جایگزین استفاده از کاغذ دیواری شده است همچنین استفاده از رنگ های گرم برای پرده ها ویا مبلمان یکی از روش های عالی برای ایجاد یک فضای مدرن است.

یکی دیگر از روش های ایجاد یک طراحی مدرن استفاده از پنجره های بزرگ است که معمولا برای ویلاهایی با ویوی دریا استفاده می شود و علاوه بر اینکه بسیار مدرن هستند جلوه ی زیبا و خاصی را به فضا ی داخلی خانه می دهد.

در واقع میتوان گفت که متدهای سنتی و قدیمی در سبک دکوراسیون مدرن داخلی پذیرفته نیست و این سبک درعین حال با متدهای روز دنیا همسو می باشد. 

طراحی مدرن طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.همانطور که گفتیم سادگی یکی از اصول طراحی مدرن است.این سادگی باید به گونه ای باشد که فضای خانه ی شما کسل کننده نباشد.چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که به راحتی قابل دسترسی باشد.به عبارت دیگر دکوراسیون و فضای داخلی خانه باید کاربردی باشد.

موضوع دیگر ایجاد یک فضای بازدر دکوراسیون داخلی است که هم با استفاده از رنگ ها ،مبلمان و پارچه ها امکان پذیر است وهم با استفاده از طراحی پلان باز،که این شیوه در سبک های مدرن بسیار کاربردی است.دراین روش با حذف دیوارهای پارتیشن و زواید غیر ضروری تلاش می شود که فضای داخلی بزرگتر و راحت تر به نظر برسد.

وقتی که بحث دکوراسیون داخلی در میان است باید سبکی انتخاب شود که حس راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد و در عین حفظ یکپارچگی و سادگی،فضای منزل شما منحصر به فرد به نظر برسد.ای جمله به بهترین شیوه،طراحی مدرن را وصف میکند.

دلیل تاکید بر حفظ سادگی در طراحی داخلی منزل،کاهش استرس می باشد زیرا تحقیقات نشان دهنده ی این موضوع است که وجود آشفتگی در دکوراسون منزل باعث ایجاد اضطراب خواهدشد.

در حال حاضر با افزایش جمعیت و کاهش فضای زندگی هر کس تمایل به استفاده ی کابردی از فضای تحت اختیار خود دارد.و به دلیل تاثیر محیط بر روحیات و کارایی افراد،معماری داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *